Kaloi nga LSI tek PS, Ylli Dylgjeri : Iku Edi-Ola

202
Sigal

Në një postim në rrjetet sociale, Ylli Dylgjeri,  ka reaguar pas largimit të deputetes Ediola Braha nga LSI tek Partia Socialiste.

“Sot, edhe po ndrove parti, ta njofton Ministri-polici.
Po kush është Ediola?
Unë nuk e njoh. Se kam njohur as kur thuhet se ka qenë në LSI. Asnjëherë! Asnjë fjalë. Asnjë artikulim nga Ediola.”, – shprehet Dylgjeri në postimin e tij.

Postimi i tij i plotë :

Iku EDI-OLA

Deputetja Ediola Braha është larguar nga LSI për t’iu bashkuar Partisë Socialiste! Ky ishte lajmi nga MB!
Sot, edhe po ndrove parti, ta njofton Ministri-polici.
Po kush është Ediola?
Unë nuk e njoh. Se kam njohur as kur thuhet se ka qenë në LSI. Asnjëherë! Asnjë fjalë. Asnjë artikulim nga Ediola.
Biles ky emër më duket si varianti femëror i emrit Edi: EDI-OLA. Dmth Edi me vaginë. Edi që ka kaluar ylberin. Ju betohem!
Dhe në fund, kaq i panjohur është për mua sa edhe sikur largqoftë të më zinin në një mardhënie intime  me Ediolën, gjykata nuk do ta shpallte inçest. Dmth si mardhënje brenda familjes LSI. Ediola ka kohë që ka ndruar emër, seks, parti. Ediola sot është llogari.