Ja 375 persona të përgjuar në kundërshtim me ligjin

443
Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një postimi në Facebook ka publikuar emrat e disa personaliteteve, të cilët sipas tij janë përgjuar nga Edi Rama. Në listën e publikuar nga Berisha janë presidenti, politikanë, ministra etj.
Postimi i Berishës
Ja disa nga personalitetet shteterore dhe politike nga lista e 375 te pergjuarve nga institucionet shteterore, partite politike, biznesi, media dhe bota artistike te pergjuar prej 6 muajsh ne kundershtim me ligjin dhe Kushtetuten nga manjaku Edvin Shullazi!
Presidenti i Republikes, Bujar Nishani
Sekretari i pergjithshem i presidences, Florian Nuri
Kryetari i parlamentit, Ilir Meta
Kryetari i PD, Lulzim Basha
Kryetari i Gjykates Kushtetuese, Bashkim Dede
Kryetari Gjykates se Larte, Xhezair Zaganjori
Prokurori i Pergjithshem, Adriatik Llalla
Ministri i Drejtesise, Ylli Manjani
Ministri i Bujqesise, Edmond Panariti
Kryetari i Bashkise, Erion Veliaj
Drejtori i Sherbimit informativ shteteror, Visho Ajazi
Kryetari i Komisionit te Kontrollit te Shtetit, Bujar Leskaj
Avokati i Popullit, Igli Totozani
Guvernatori i Bankes se Shtetit, Sejko
Anetaret e Gjykates Kushtetuese dhe te Larte
Kryetari i Gjykates se Apelit per Tiranen, Alaudin Malaj dhe me vone Hysni Demiri
Kryetari i Gjykates Administrative, Kastriot Selita
Kryetari i grupit parlamentar te PS, Gramoz Ruçi dhe deputetet Pandeli Majko, Anastas Angjeli, Esmeralda Shkjau, Vasilika Hysi
Kryetari i Grupit Parlamentar te PD, Edi Paloka dhe deputetet Sali Berisha, Arben Ristani, Jozefina Topalli, Arben Imami, Genc Ruli, Ridvan Bode, Genc Pollo, Genti Strazimiri, Majlinda Bregu, Albana Vokshi, Albina Deda
Kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule,
Kryatri i Partise per Drejtesi dhe Integrim, Shpetim Idrizi
Kryetari i Partise Republikane, Fatmir Mediu
Kryetri i Partise Agrare, Agron Duka
Deputeti i Partise Socialiste, Ben Blushi
Deputetet e LSI Petrit Vasili, Monika Kryemadhi, Vangjel Tavo etj,etj.
Burimet dixhitale bejne me dije se ne listen e te pergjuarve jane ambasadoret e vendeve te medha perendimore dhe shefat e sherbimeve perendimore, shefat e misioneve te institucioneve nderkombetare te akredituar ne Tirane.
Ne listen e te pergjuarve ka pronare e drejtues te mediave elektronike dhe te shkruara, portaleve dhe blogjeve kundershtare apo kritike te qeverise. Lista e te pergjuarve nga Edvin Rama, me alternim arrin ne 375 persona vendas dhe te huaj.
Ky eshte nje akt antikushtetues dhe antiligjor e banditesk i vertet dhe nje krim i shemtuar, te cilin organizata kriminale qe e ka realizuar perpiqet ta ndaj me interforcen italiane. I bej thirrje Prokurorit te Pergjithshem te vendose para ligjit kriminelin ne krye te policise, Çako, per krimin e tij te rende e antkushtetues, te vertetoje akuzat qe ky ka leshuar per te ndare krimin e tij drejt Interforsces italiane, e cila ne asnje rrethane nuk mund te jete e implikuar ne nje veprimtari te tille antikushtetuese dhe ne shkelje flagrante te marreveshjes ndershteterore.
Por ne rast se ekzistojne dyshimet me te vogla te implikimt te Interforces, qe me sa duket Çako si te tille njef ndonje bolino, te ndermarre hetime te perbashketa energjike me prokurorine italiane per te nxjerre te verteten ne shesh. I bej thirrje Persidentit te Republikes te informoje shqiptaret per te verteten e kesaj afere kriminale antikushtetuese te organizates kriminale qeveritare te Edvin Shullazit!
Sigal