Ironia e gazetarit: Po ndenjën dhe ca vite të tjera në qeveri, këta do shesin edhe bregdetin e Italisë

163
Sigal

Gazetari Klodian Tomorri, me nota ironie, ka reaguar nëpërmjet një statusi në llogarinë e tij në Facebook, lidhur me çështjen e shumëpërfolur në vendin tonë, “Shitjen e detit”, duke shkruar.

“Po ndenjen dhe ca vite të tjera në qeveri, këta do shesin edhe bregdetin e Italisë. Mbajeni mend. Se me bregdetin tonë po mbarojne punë, por për nja tre katër vjet do shesin plazhet e Barit, Brindizit, kë të munden”,- ka shkruar më tej në postimin e tij, Klodian Tomorri.


Postimi i plotë:

Po ndenjen dhe ca vite të tjera në qeveri, këta do shesin edhe bregdetin e Italisë. Mbajeni mend. Se me bregdetin tonë po mbarojne punë, por për nja tre katër vjet do shesin plazhet e Barit, Brindizit, kë të munden. Kur ta marrë vesh qeveria italiane janë kanë rruajtur këta, e kanë privatizuar.

Shikoni vetëm vendimet që kanë marrë pardje në KKT dhe sot në qeveri. Pu pu pu. Këtu shitet deti, këta kapin si korrupsion arkën e levrekut.