I hoqën kartën e mikrofonit deputetit të PD, përjashtohen Elda Hoti dhe Vokshi

30
Sigal

Sekretariati i Etikës ka vendosur ditën e sotme të përjashtojë nga punimet e Kuvendit, dy deputetet e opozitës, Elda Hoti dhe Albana Vokshi.

Socialistët vendosën sot që të dënojnë me 10 ditë dy demokratet të cilat në seancën e shkuar bllokuan punimet normale të Kuvendit, duke zaptuar foltoren e Kuvendit.

Albana Vokshi bllokoi foltoren e Kuvendit duke mos lejuar Arbi Agalliun qe të flasë.