Homazhe për 21 janarin/ Rama me familjarët lule në Bulevard

543
Sigal

Tetë vite sot nga 21 janari i 2011 ku përleshjet e dhunshme mes protestuesve të thirrur nga opozita e asaj kohe e drejtuar nga Edi Rama kundër qeverisë “Berisha” me forcat e policisë sollën 4 viktima.

foto galeri

Por ndërsa nuk është parashikuar ndonjë ceremoni zyrtare, Kryeministri Edi Raam ashtu si çdo përvjetor do të vendosë lule (karafila) në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” atje ku u vranë 4 protestuesit.

Në orën 11:20 Rama ka dalë nga Kryeministria dhe i shoqëruar nga të afërmit e 4 viktimave por dhe përfaqësues të tjerë të PS dhe deputetë kanë vendosur lule në 4 vendet ku u vranë 4 protestuesit në Bulevard. Bëhet fjalë për Ziver Veizin, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks Nika.

HOMAZHET PËR 21 JANARIN 2018-2017

foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri