Heqja e numrit të identifikimit të policëve, Berisha: Ky është narko shteti armik ndaj qytetarëve

79

Ish kryeministri Berisha ka denoncuar një skandal të madh pas dhunës së policisë tek teatri ndaj aktorëve, politikanëve, gazetarëve dhe qytetarëve të ndryshëm që po protestonin në mbrojtje të godinës së Teatrit Kombëtar.

“Pasi u heqin numrin e identifikimit nga gjoksi, i vërsulin me urdhër si kafshë të egra mbi protestuesit paqësorë!”, shkruan Berisha në facebook.

Postimi i plotë:

Pasi u heqin numrin e identifikimit nga gjoksi, i vërsulin me urdhër si kafshë të egra mbi protestuesit paqësorë!

Ky është narko shteti armik ndaj qytetarëve! sb