“Guxoni! Guxoni! Guxoni! Dilni, dilni, dilni!”, thirrja e fortë e Berishës: Skizofreni sadist po ju falimenton

52

Ditën e sotme sidomos kryeqyteti ka rënë në një heshtje të thelle, me dyqane të mbyllura dhe rrugë të boshatisura. Për këtë kea reaguar ish-kryeministri Sali Berisha i cili bën thirrje për mosbindje ndaj masave të qeverisë.

Thirrje qytetareve mos degjoni skizofrenin sadist! Te dashur qytetare, duke pare kèqtrajtimin, terròrizimin por edhe pòshterimin qe skizòfreni sadist, mònstra e Surrelit po ju ben, ju bej thirrje sot o kurre:
Guxoni! Guxoni! Guxoni! Dilni, dilni, dilni!

Dilni mos rrini te ndryre! Respektoni distancen sociale dhe perdorni maska! Hapni çdo aktivitet, lokal, biznes ne perputhje me rregullat e distanicimit dhe maskat. Shkoni drejt detit, ujit, diellit dhe reres, te cilat si antidod natyral i covid 19 vetem u mbrojne nga virusi.

Miq, mònstra perdor covid 19 per tju terròrizuar ju per kenaqesite e tij bestiale te skizòfrenit sadist. Edhe njehere thirrja ime me miqesore: mos degjoni skizòfrenin sadist, i cili me vùatjet dhe mundimet qe ju krijon ferkon duart nga gezimi.

Kjo monster qe per vete mrizon nen hijet e pishave dhe pemeve ne Surrel, mbyll me nje fraze ne Facebook pasi heq tre viza dròge, ju ndryne ju brenda, mbyll per ju parqet e qyteteve, plazhet e detrave dhe liqenjve te vendit, rruget dhe sheshet e qyteteve. Mos kini frík nga skizòfreni sadist sepse ai ka fríke dhe tmèrr nga ju per tòrturat psikolgjike qe ju shkakton!

Mos harroni se skizòfreni sadist per tju terròrizuar ju tha se mund te kemi 18 mije viktíma.
Kurse sot pas 6 muaj te pándemise se covid 19 jane 145 vende ne bote me vdèkshmeri me te ulet se sa Shqiperia! Per Shqiperine dhe te gjitha keto vende vdèkshmeria nga covid 19 eshte thjesht ajo e grípit te zakonshem.

Por kete mònstra nuk ua thote sepse kerkon tju mbaje ne terror, te ndryre ne shtepite tuaja. Ai tentoi tju shtetezoj edhe Bajramin dhe te mos ju lejoj ju qe te falni Ate. Ai mban te mbyllur kufirin me Kosoven duke denuar turizmin shqiptar me qindra milione euro humbje. Ai do qe te falimentojne bizneset tuaja e te vendos mbi ju pushtetin e tij te dròges dhe krímit. Prandaj thirrja ime eshte: Guxoni, guxoni, guxoni! Dilni, dilini, dilni! sb