‘Grupi i Vjenës’, Kryemadhi: Inceneratorët, të shohë Rama krimin shtetëror të kolegëve dhe miqve të tij

58
Sigal

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka reaguar me një postim në facebook pas publikimit të akuzave për kreun e shtetit Ilir Meta nga një media në Austri.

Ajo ka postuar në facebok një shenim dhe një foto të serave që janë ndërtuar mbi inceneratorin e Tiranës.

“Me këtë foto të serave mbi inceneratorin e Tiranës, financuar nga fondet e BE, po përshëndes grupin e Vjenës dhe pronarët e inceneratorëve, që po rrojnë me shpresën se do t’i shpëtojnë drejtësisë, duke fituar azil në Vjenë të Austrisë. Tik-Tak, ora po afron”, shkruan Kryemadhi.

Në potsimin e saj Kryemadhi shkruan edhe për nismen e re te qeverisë Rama. “Të shohi KM krimin shtetëror të kolegëve dhe miqve të tij, pastaj të merret me rrogat minimale të qytetarëve shqiptarëve”.

Ja postimi i plotë:

Me këtë foto të serave mbi inceneratorin e Tiranës, financuar nga fondet e BE, po përshëndes grupin e Vjenës dhe pronarët e inceneratorëve, që po rrojnë me shpresën se do t’i shpëtojnë drejtësisë, duke fituar azil në Vjenë të Austrisë. Tik-Tak, ora po afron.

P.S: Kryeministri që ulëret për evazionin fiskal, le të merret me evazionin fiskal të inceneratorit të Tiranës, ku firma me dy punojës kanë faturuar tek firmat e skemës së koncesionit korrupitv vlera deri në 9 milion dollarë. Të shohi KM krimin shtetëror të kolegëve dhe miqve të tij, pastaj të merret me rrogat minimale të qytetarëve shqiptarëve.

Image