Grumbuj njerëzish në farmaci dhe rrugë ,Zhupa: Si ndihmojnë fashat orare në mos përhapjen e virusit?

209

Ina Zhupa, zëdhënësja e partisë  demokratike ka shpërndarë  disa foto ku duket qartë grumbullimi i qytetarëve  nëpër supermarkete dhe faramaci gjatë  orareve kur është  e lejuar dalja jashtë .Zhupa thekson se si është  e mundur të  ndihmojnë  fashat orare për mos përhapjen e virusit në  kushtet kur krijohen  grumbuj njerëzish në  rrugë .

Ja postimi i plote:

Kjo eshte gjendja neper supermarkete ne kushtet kur ka fasha orare qe dalim te gjithe bashke.

Si mund te ndihmojne fashat orare per mos perhapjen e virusit ne kushtet kur krijohen grumbuj njerezish ne rruge, ne supermarkete, ne farmaci?! Kete e di vetem Edi Surrelit.

Fotot jane marre nga gazetarja Alba Alishani

Gepostet von Ina K. Zhupa am Donnerstag, 19. März 2020