Gent Cakaj takim me homologët e tij të Polonisë dhe Letonisë: Bashkëpunimin në kuadër të pranisë së përparuar të NATO-s

327
Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka takuar homologët e tij të Polonisë dhe Letonisë.Cakaj ka biseduar për bashkëpunimim në kuadër të Pranisë së Përparuar të NATO-s.Ndër të tjera ai shprehet se skuadra shqiptare atje po bën një punë të shkëlqyer duke i shërbyer sigurisë botërore.
Sigal

“Me Ministrin e Punëve të Jashtme të Polonisë, z. Jacek Czaputowicz dhe Ministrin e Punëve të Jashtme të Letonisë, z. Edgars Rinkēvičs, biseduam edhe për B tonë në kuadër të Pranisë së Përparuar të NATO-s në Letoni 🇦🇱🤝🌍! Skuadra shqiptare atje po bën një punë të shkëlqyer që po lartëson çdo ditë dinjitetin kombëtar e po i shërben çdo ditë sigurisë botërore”,shkruan Gent Cakaj në një postim në facbook.