Fshehu në xhup vezët, zbardhet kërkesa e PS-së për Bashën

512
Sigal

Partia Socialiste pas kërkesës për të përjashtuar nga Kuvendi Flamur Nokën, Edi Palokën dhëe Genti Strazimirin, ka kërkuar që të përjashtohet nga Kuvendi dhe kryetari i PD Lulzim Basha.

Kërkesa për përjashtimin nga Parlamenti të Lulzim Bashës për shkak të gjuhës së përdorur si dhe si nxitës i akteve të dhunës.

Kujtojmë se Byroja e Kuvendit ka vendosur të përjashtojë me 10 ditë nga parlamenti deputetin e Partisë Demokratike Endri Hasën, i cili qëlloi me vëzë ndaj kryeministri Edi Rama.

Në një video të publikuar nga deputeti PS-së Taulant Balla, duket deputeti i PD-së Endri Hasa, i cili shkon që të marrë vezët për të qëlluar kryeministrin tek kreu i PD-së Lulzim Basha.