FOTO/ Tension në Kuvend, garda shtyn ish-kryeministrin Sali Berisha

515
Sherr dhe përplasje në sallën e Kuvendit, pasi Garda e Republikës në mënyrë skandaloze ka penguar duke shtyrë ish-kryeministrin Sali Berisha.
Ky i fundit po shkonte në foltore kur është ndaluar nga Garda. Ai është shoqëruar edhe nga deputeti Flamur Noka dhe aty ka ndodhur edhe përplasja.
Menjëherë janë ndërprerë punimet, ndërsa mësohet se përplasja ka vazhduar edhe më pas.
Sigal