FOTO/ Ilir Meta pret ambasadoren Yuri Kim në selinë e Partisë së Lirisë

65
Sigal

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka pritur në selinë zyrën e tij, ambasadoren e SHBA-së, Yuri Kim.

Lajmin e jep vetëm Meta me një postim në Facebook,

‘Sot mirëprita në selinë e Partisë së Lirisë, Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Yuri Kim.

Ishte kënaqësi të diskutonim hapur dhe në mënyrë konstruktive mbi bashkëpunimin e Partisë së Lirisë me SHBA, në interes të forcimit dhe intensifikimit të partneritetit strategjik midis Shqipërisë dhe SHBA, përmbushjes të detyrimeve tona si vend anëtar i NATO-s, si dhe reformave prioritare të përshpejtimit të integrimit europian të Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE’, shkruan Meta në Facebook.

Image