‘Fitore’/ Edhe ish-kryeministri Berisha nxit Kombëtaren kundër Francës

286
Sigal

Pas presidentit Ilir Meta, edhe ish kryeministri Sali Berisha uron Kombëtaren pak minuta para sfidës me Francën.

Përmes një postimi në Facebook, ish kryeministri i uron suksese dhe fitore djemve të drejtuar nga italiani Edi Reja. “Një urim te përzemërt Kombëtares tonë para ndeshjes me përfaqesuesen e Frances! Suksese! Fitore”, shkruan Berisha në mesazhin e tij.

Image

Ndeshja e fundit eleminatore për Euro 2020, Shqipëri-Francë, nis në ora 20:45.