Endrit Braimllari: Kryeministri i krimit nuk mund të ndalojë protestat

407
Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari shprehet se qeveria nuk mund të ndalojë qytetarët të protestojnë dhe shprehin pakënaqësinë.
Në një reagim në Facebook, Braimllari shprehet: “Kryeministri i krimit nuk mund të ndalojë në mënyrë kriminale të drejtën për të protestuar. Ky është reagimi popullor ndaj përçmimit që Edi Rama i bëri çdo qytetari në Parlament. Ky është reagimi popullor për qeverinë që po varfëron çdo ditë shqiptarët. Do të jetë më e rëndë forca e popullit ndaj këtij banditi që kriminalizoi dhe varfëroi vendin”.
Sigal