Elona Guri nxjerr zbuluar Bardhin: Ty s’ të qaste njeri në zyrë, të ballafaquan për marrëveshjen në Elbasan me bandat për tu bërë ministër

825
Elona Guri  i është përgjigjuar deklaratës së Gazment Bardhit , i cili në duke patur ‘lakun në fyt’ nga nisma e Berishës kërkon të fajëson LSI-në për humbjet e shumta të kryetarit të tij duke u shprehur se LSI donte lista më vete.
Elona Guri : Mos i jep gojes sic i jep b….. o Gaz! Ki kujdes kur flet per gjera qe nuk i di se ty nuk te qaste njeri ne zyre. Monika Kryemadhi te ka ballafaquar me Lulzim Bashen edhe keshilltarin izraelit dhe Petrit Vasilin në zyren e Bashes se si ti kishe bere marreveshjen 8 mandate t’i mbante PS ne Elbasan dhe ti doje mandatet e LSI dhe ti kishe dale garant bandave se do ishe minister I brendshem . Ju edhe i regjistroni bisedat e ke aty regjistrimin dhe se si ti nuk pranove te beje konference shtypi kunder Suel Çeles.
Ti beson se keshilltari izraelit nuk kuptonte shqip se çfare u tha aty?
Sigal