Edhe Ija e Besit në tubim, Meta: Mirësevjen nesër në Besëlidhjen tonë historike!

145

Tubimit të nesërm në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, i thirrur nga presidenti i Republikës Ilir Meta, i është përgjigjur pozitivisht edhe një personazh shumë i veçantë.

Bëhet fjalë për Ijen, gjyshen e aktorit dhe këngëtarit të njohur Bes Kallaku, e cila përmes një video-mesazhi të shkurtër konfirmon pjesëmarrjen në tubimin e nesërm.

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë videon e Bes Kallakut në Facebook, ku i uron mirësëerdhjen në protestë gjyshes së Bes Kallakur, Ijes.