Dibranët kapin në flagrancë blerësit e votave, policia bllokon kontrollin e makinës (VIDEO)

206
Sigal

Qindra banorë të Dibrës kanë bllokuar një makinë në Maqellarë.

Sipas denoncimeve në makinë janë dy të rinj që po blinin vota në këtë zonë.

Policia dhe banorët kanë rrethuar mjetin tip ‘Volksvagen’ dhe po presin që të vijnë ekspertët.

Në makinë ata thonë se janë persona të afërm me disa njerëz të PS-së.