Dhuna te Teatri Kombëtar, Rama futet ‘live’ te Sheshi Skënderbej, furi komentesh kundër tij

163

Teatri Kombëtar u shemb mëngjesin e sotëm rreth orës 04:30.

Pas kësaj protestat dhe përleshjet mes policisë dhe qytetarëve kanë qenë të ashpra, madje shumë prej tyre janë arrestuar.

Kemi parë arrestimin e disa artistëve dhe gazetarëve, kemi parë artistë të përtolur, por si duket kryeministrit Edi Rama kjo e diele i duket e qetë dhe normale.

Pak minuta më parë ai ka hyrë ‘live’ në ‘facebook’ ku tragon fëmijët dhe nënat të cilët kanë dalë shëtitje në sheshin ‘Skënderbej’.

Krahas videos kryeministri ka shkruar ‘E diela në Tiranë’ duke e shoqëruar edhe me një “emoji” me një zemër.

Screenshot_2

Screenshot_4