“Dështove!”, Henze-Ramës: Le ta marrin në dorë situatën ekspertët e qeverisë kalimtare

233
Sigal

Teksa kreu i qeverisë, Edi Rama, ironozinte liderin e opozitës, Lulzim Bashën, përmes një postimi në twiter, sa i takon masave që ky i fundit ka paraqituar para shqiptarëve për përballimin me lehtësi të situatës së koronavirusit, replika i ka ardhur nga këshilltari ekonomik i CDU-së gjermane, Martin Henze.

Ky I fundit i shkruan Ramës që të qëndroj në shpi e mos të infektoj qytetarët me virusin e tij, pasi sipas Henzes, ka ardhur koha që situatën ta marrë në dorë qeveria kalimtare dhe ekspertet e opozitës, duke qënë se Rama po dështon në menaxhimin e saj.

Statusi i plotë

Kaosi me koronavirusin, 2 muaj kohë e humbur, asnjë masë efektive pandemike, menaxhim kaotik i krizës, mund të ketë shumë më shumë vdekje. Qëndroni në shtëpi, mos infektoni askënd me virusin tuaj, ekspertë të qeverisë së re, kalimtare: qeveria e opozitës do ta menaxhonte më mirë.