Deputeti Socialist Bushati/ Pas publikimeve nga “Bild” propozihet kalimi i Erion Veliajt si kryeministër për zgjedhjen e krizës

347
Sigal

Deputeti Ervin Bushati: Duam Veliajn kryeministër

Dalja e përgjimeve të “Bild” ka tronditur në themele Edi Ramën dhe mazhorancën e tij. Këto përgjime dhe kriza politike ka përfshirë edhe PS-në, ku duket se ka plasur përplasja edhe aty brenda. Dje deputeti Ervin Bushati në studion e “Top Talk” tregoi edhe krizën që ka përfshirë PS-në. Bushati është shprehur se një grup në PS kërkon që të ikë Edi Rama dhe të bëhet kryeministër Erion Veliaj.