Deputeti Maliqi denoncon: Katër mijë forca policore kundër protestuesëve. Skandal dhe turp i shtetit policor!

95

Deputeti Lefter Maliqi, ka denoncuar në rrjetet sociale numrin e lartë të policëve të cilët do të monitorojnë protestën e sotme pas shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila organizohet nga Aleanca për Mbrojten e Teatrit si dhe mbështetet nga opozita .

Maliqi thekson se ky është një skandal dhe një shtet policor i cili ka angazhuar katër mijë forca policie në shesh kundër protestuesëve.

Reagimi:

Skandal,turp! Shtet policor! Mbi 4000 forca policore ne gadishmeri per protesten qytetare.Diktatura ska brinje,kjo tregon qe qindra do jene me veshje policore me maska pa nr identifikimi te rekrutuar nga bandit te Rilindjes.

Z.Lleshi nuk e ndal dot me police te rekrutuar dhe shtet policor Uraganin popullor.Ai sndalet me ,eshte ne mbrojtje te kultures,lirise dhe demokracise,ti dhe Padroni juaj i Surrelit do pergjigjeni para ligjit te drejtesise se Popullit.informacion i sigurt nga radhet e policeve te ndershem.Poshte Diktatura,rrofte Demokracia.