DENONCIMI/ “Fara me kanabis nga Holanda në Rinas, si u mbajt e fshehtë nga Rama e Geroni”

577
Sigal

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të “Facebook” një mesazh nga qytetari dixhital ku ky i fundit denoncon një ngjarje që ka ndodhur në 20 maj në Rinas. Sipas Berishës, në këtë datë në Rinas janë zbuluar 120 kg fare kanabisi në thasë, ndërsa thekson se skandali është mbajtur i fshehtë nga Rama dhe ministri Xhafaj.

Denoncuesi, një oficer policie, tha se farat e kanabisit janë gjetur në disa pako të ardhura nga linja Holandë-Francë–Shqipëri.

DENONCIMI TEK BERISHA
Rama i droges dhe Geroni i tij fshehin superskandalin!
Me dt 18 maj kontrolli ne Rinas zbulon 120 kg fare kanabisi ne thase.
Me urdher direkt te Rames fshihet ky krim, nderkohe thaset me faren e droges jane zhdukur!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb
“Pershendetie Z.Berisha jam S D ish oficer policie po ju dergoj nje informacion te sigurte Punonjesit e policise ne Komisariatin e Policise Rinas me date 20 Maj 2018 gjate kontrollit te disa pakove te ardhura ne linjen Holland -France -Shqepëri jane kostatuar tre thase me fara kanabisi 120 kg.Punonjesit e policise te lartepemedur i kan hapur thaset situata eshte bere alarmate se pse i keni hapur thaset.Ne Rinas ka mberritur Drejtoresha e Kufirit njekohesishtr dhe zv drejtore e pergjitheshme e policise e cila me urdher direkt te Kryeministrit ju ka bete presjon punonjesve te policise se pse i keni hapur thaset.Kjo situate eshte mbajtur sekret nuk eshte dhene as ne media.Thaset me fare ju kan thene policve qe eshte kerp dhe gjoja kan ardhur pet nje kompani amerikane.Ndersa punonjesve te pilicis jan kercenur nqse flasin policet dhe sot jan te stresuar kurse thast me fare jane zhdukur pa nam dhe nishan.Z Berisha informacioni eshte i sigurte une te dergova emrat punonjesve te policise por te lutem duhet te ngelen anonim.Kjo ngarkese ka mbrritur ne Rinas me date 18 maj dhe eshte konstatuar me date 20 maj.”