Debati për maskat/ Vasili nxjerr apelin e specialistes: A mban përgjegjësi kryeministri…

72

nkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një postimi në facebook të një lajmi ku shefja e Departamentit të Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive, Silva Bino thotë se maskat duhen mbajtur pasi virusi rri në ajër. Kryeministri Edi Rama ka thënë se maskat janë të padobishme, ndaj dhe Vasili pyetur se çfarë përgjegjësie mban kreu i qeverisë për jetët e rrezikuara.

Postimi i plotë

Edi Rama: “MASKAT JANË JO VETËM TË PADOBISHME, PO EDHE TË DËMSHME SEPSE ULIN VIGJILENCËN TONË NË ZBATIMIN E RREGULLAVE”.

EDI RAMA pra eshte qartesishtkunder eksperteve per maskat.

Cfare eshte Edi Rama ekspert?

Po pergjegjesi per jeten e rrezikuar te njerezve a mban Edi Rama per ato qe thote?Image