Bylykbashi: Opozita do hyjë në zgjedhje dhe do i fitojë. E gatshme ta mundë Ramën me çdo sistem

78

I ftuar nënjë studio televizive përfaqësuesi i PD-së më Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi, duke folur për aktin e pashembullt të Ramës që sot miratoi ndryshimet kushtetuese pa konsensusin e opozitës, u shpreh i sigurtë që opozita sidoqoftë do ti fitojë zgjedgjet e ardhshme

Partia Demokratike nuk pranon ndryshimet me koalicionet parazgjedhore. Por Rama duhet ta ketë të qartë: PD do hyjë në zgjedhje dhe do i fitojë ato. Ne jemi të gatshëm të fitojmë me çdo sistem. Ka rënë 14 janari jo 5 qershori’