“Budallenjtë shkelin statutin”, Ristani: Do na mbajnë me humor deri …

76
Sigal

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani, ka reaguar pas shkarkimit të Sekretares së degës lokale të PD në Sarandë, Matilda Qurku.

Kjo e fundit u shkarkua nga funksioni me urdhër të Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi pasi mori pjesë në ‘Foltore’.

Ristani thotë se shkarkimet në PD po bëhen në shkelje me statutin.

Ja komenti i Ristanit në Facebook:

“Ne nje barsalete te vjeter, komisioni vendos te kaloje nje budalla qe sdinte asgje, vetem per arsye se ai ishte kembengules ne budallikun e vet. Sot eshte shkarkuar sekretarja e deges se PD Sarande, sipas lajmeve nga sekretari i Pergjithshem i PD. Sipas statutit te PD, sekretari i deges se PD, emerohet dhe shkarkohet nga Kryesia e PDSh, por budallenjte vazhdojne me kembengulje te shkelin statutin. Te pakten do na mbajne me humor deri ne date 11”.