Brisida Shehaj: Kryeministri doli sot dhe tha se arrestimi i infermierëve lajm i mirë, qytetarët të mos ngurrojnë të denoncojnë

103
Sigal

Por ajo qe nuk tha km ishte se qytetaret nuk denononcuan prane strukturave spitalore apo ato zyrtare, qytetaret zgjodhen emisionet investigative.
Dje z.Kodra tha se ka ende denoncime qe nuk jane bere publike.
Turpi me i madh ishte reagimi i zyrtareve te spitalit pasi na treguan se keto ndodhin dhe ne bote ( ka dhe filma sigurisht), mbrojten stafin me pathos dhe me deklarata pacientesh se mjeket i kane ushqyer vete pacientet.
Nderkohe ne ato sms ka britma urie jo vetem sherbimi por URIE.
Po te kishim shtet stafi drejtues duhet te shkarkohej ne bllok.
Ketyre u ka plas cipa o njerez, nuk u ngopen me beton e ppp tani po na marrin dhe jeten.