Biznesi i vogël ankohet tek Basha për taksat: Nesër ulim qepenat në shenjë proteste

562
Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me përfaqësues të biznesit të vogël në lidhje me situatën ekonomike dhe taksat.
Përfaqësuesit e biznesit kanë thënë se nesër nga ora 11:00-12:00 do ulin qepenat në shenjë proteste kundër rritjes së taksave. Ata bënë thirrje për protesta masive.
“Të dalim në protesta masive dhe kërkojmë të na bashkohen edhe qytetarët. Të protestojmë kundër rritjes së taksave. Kjo qeveri kërkon të na nxjerrë në rrugë”- thanë përfaqësuesit e bizneseve.
Sigal