Berisha: Rikthimi në pushtet i koalicionit të djathtë në Itali me rëndësi të madhe

58
Sigal

Kreu i PD Sali Berisha ka zhvilluar një bashkëbisedim online me shqiptarët në Itali.

Gjatë fjalës së tij ai tha se rikthimi në pushtet i koalicionit të djathtë në Itali me rëndësi të madhe.

Sali Berisha: Foltorja zhvillohet në prag të një ngjarje të madhe të Italisë rikthimin e merituar në pushtet të koalicionit të djathtë në Itali që ka rëndësi të madhe jo vetëm për Italinë por dhe për Europën. Adam Smith thot se pasuria përhapet dhe nëse është përhapur dicka në Shqipëri është biznesi italian, kultura. Italia jep një kontribut të madh në betejën kundër mafjes shqiptare. Po të mos ishte antimafja italiane. Sajmir skafisti do ët ishte sot zv.kryeminstër të paktën.