Berisha: Ish-kryetari po bën akoma figurë të keqe, përjashtoi deputetin se e kundërshtoi

72
Sigal

Ish-kryeministri Sali Berisha duke folur në ‘Foltoren’ e Korçës deklaroi se në PD akoma po bëhen gabime.

Sipas tij Lulzim Basha e ka mbyllur partinë dhe po përjashton këdo që e kundërshton, duke nënkuptuar përjashtimin e fundit të Flamur Nokës i cili u shkarkua si nënkryetar i Komisionit të Sigurisë.

Ne po bëjmë një figurë të keqe, nuk kemi tolerancë për fjalën. Kryetari përjashton deputetin nga zgjedhjet se është shprehur në mbledhje’, deklaroi Berisha.