Berisha: Është koha të trokasim në shtëpitë e shqiptarëve! Programi i ri i PD-së, misioni ynë, investimi tek ata

18
Sigal

Lideri i opozitës, Sali Berisha theksoi se ka ardhur koha që të trokasin në shtëpitë e shqiptarëve.

Sipas Berishës, programi i ri dhe misioni i PD-së do të jetë që të investojnë tek shqiptarët.

Berisha: Miqtë e mi!

Protesta e djeshme ishte një thirrje e fuqishme për çdo demokrat që të dhjetëfishojë përpjekjet, sepse fitorja po na pret.

Sot ju jeni qindra vetë këtu.

Por e patë dje se pas jush keni qindra e mijëra të tjerë që dolën në shesh, por të sigurtë të jeni ju se qindra e mijëra shqiptarë të tjerë që ende nuk kanë dalë nga shtëpitë e tyre, por që na mbështesin, na duan, që e duan Shqipërinë.

Është koha që njerëzisht të trokasim në shtëpitë e tyre, vatrat dhe zemrat e tyre, të tregojmë se opozita është në këmbë, të ju kërkojmë të mos ikin nga Shqipëria dhe ti japin Shqipërisë një shans.

Tu tregojmë se në programin e ri të PD-së misioni ynë do të jetë që të investojmë tek ata, tek  shqiptarët.

Duke i dhënë qytetarit shqiptar gjithçka esenciale që ka sot një qytetar europian me pikënisje më kryesore, më të parë, më urgjente, minimumin jetik, dyfishimin  e pagave, dyfishimin e pensioneve.

Sepse vetëm duke investuar tek shqiptari, Shqipëria do të ngrihet lart.

Vetëm duke investuar tek shqiptari, ne shërojmë plagët e kësaj qeverisje dhjetëvjeçare antishqiptare.

Vetëm duke investuar tek shqiptari ne ndezim në zemrat dhe shpirtrat e të rinjve shqiptarë, ëndrrën shqiptare.

Vetëm duke investuar tek shqiptari ne ecim drejt fitoreve dhe arritjeve të mëdha.

Mos ju duket asgjë nga këto e pamundur miq, sepse mbrëmë e provuam se kur jemi bashkë nuk ka asgjë të pamundur.

Rrofshi ju,

Rroftë Partia Demokratike,

Rroftë Shqipëria.

Rroftë flamuri ynë kombëtar,

Rroftë flamuri i Partisë Demokratike, flamuri i fitores, flamuri i pamposhtur, flamuri i uraganit të lirisë.

Fitore, fitore, fitore.