Basha takim me zyrtarin e DASH sot në orën 14.00

390

Zytari i DASH, David Kostelancik nis sot turin e takimeve me figura të larta të politikës shqiptare për të diskutuar për zgjidhjen e krizës politike në vend.

Në orën 14:00 Basha takon David Konstelancik, drejtorin për evropën jugore dhe qëndrore në Departamentin e Shtetit

Takimi ishte parashikuar per diten e enjte, por është zhvendosur për sot.

Nuk dihen arsyet e ndryshimit të axhendës por mendohet se temë e takimit do te jëtë situata aktule e krizës politike në vend.

Ndërkohë zyrtari i lartë amerikan do të takohet edhe me Monika Kryemadhin në orën 15.30