Basha: Qeveria po e çon biznesin e vogël drejt falimentimit, parathënie e krizës ekonomike

163
Sigal

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, thotë se qeveria po e çon drejt falimentit biznesin e vogël.

Në një dalje për media ai tha se biznesi i vogël përmban bazën e ekonomisë.

Biznesi i vogël është në vështirësi të mëdha dhe po shtyhet drejt falimentimit. Kjo rrezikon të dalë në rrugë si të papunë qindra të vetëpunësuarve në këtë sektor.

Vëmendja e qeverisë është tek oligarkët dhe jo tek biznesi i vogël që përbën motorin e ekonomisë shqiptare”, tha Basha.