Basha: Mbështesim ngritjen e SPAK dhe BKH

397
Sigal

Kryetari I PD-së, Lulzim Basha tha në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi se opozita e mbështet reformën në drejtësi, por zbatimi I saj nuk ka dhënë rezultatet e pritura.

“Reforma është e keqzbatuar dhe nuk ia ka dalë të çojë para drejtësisë politikanë të lidhur me krimin. Kemi të bëjmë me një qeveri që vonon ngritjen e Spak dhe BKH.  Dhe meqë m’u dha rasti dua të sqaroj se PD dhe opozita mbështet ngriten një orë më parë të SPAK-ut dhe ngritjen e infrastkturës me kushtet e nevojshme financiare”- tha Lulzim Basha në RTSH