Basha ka ditëlindjen, Presidenti Meta zbulon dhuratën për kreun e PD, uron edhe PS-në

326
Sigal

Partia Socialiste feston sot 29-vjetorin e themelimit. Por kjo datë është festë edhe për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën, i cili feston 46-vjetorin e lindjes.Gjatë konferencës për mediat, Presidenti Ilir Meta ka uruar si PS-në, edhe kryetarin e PD-së, Lulzim Bashën.Presidenti Meta tha se ka ka nisur një urim dhe një shishe verë për Bashën, dhe shtoi se shpreson t’ia kalojë gëzuar në këtë ditë të veçantë.