Basha i bashkohet protestuesve/ Thirrje qytetarëve të Tiranës: Derdhuni në rrugë sot

28

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ështrë bashkuar protestuesve në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Së bashku me krerët e tjerë të partive opozitare, Basha u shpreh se, është në mbështetje të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, ndërsa paralajmëroi se, kiushdo që ushtron dhunë do të përgjigjet.

Ata që kanë ushtruar dhunë do të japin llogari. Sinjal të qartë, sa herë që qytetarët preken, rrihen, PD dhe opozita do të jetë pranë tyre. Këtu ështzë bllokuar demokracia, liria, buka e gojës. Ky regjim nuk njeh ligj.

Non stop jemi në mbështetje të Aleancës për Teatrit. Nuk ka rrezik më të madh se Ramavirusi”, tha Basha.

“I bëj thirrje qytetarëve të Tiranës të derdhen në rrugët e Tiranës”, apeloi lideri i opozitës.

Lajm në vazhdim…