Basha flet nga çadra: Pse u tërhoq Edi Rama nga zgjedhjet në Kavajë

453
Kreu i PD-së Lulzim Basha e quan tërheqjen e kandidatit të PS-së në Kavajë një fitore të çadrës së lirisë. Ai deklaroi sot se tërheqja e Edi Ramës nga zgjedhjet fasadë të krimit në Kavajë, rezultat i qëndresës suaj.
“Nuk kam ndërmend të zgjatem në këtë të vërtetë por dua tju them se tërheqja e zgjedhjeve nga Edi Rama në Kavajë janë vetëm rezultat i betejës dhe qëndresës tuaj për të mos lejuar monizëm të diktuar nga droga dhe krimi. Asgjë tjetër nuk do ndodhte përveç një gare fasadë. Pas presionit publik ata kandiduan përkëmbësin e Elvis Roshit. Bandat e krimit kishin bërë gjithçka gati për një masakër në Kavajë”- tha Basha.

vijon…
Sigal