Basha dhe Berisha thirren në Prokurori për protestën e 8 janarit

90
Sigal

Sali Berisha dhe Lulzim Basha janë thirur në Prokurorinë e Tiranës për të dhënë shpjegime mbi protestën e 8 janarit te selia e PD-së.

Mësohet se nesër paradite ne organin e akuzës do të shkojë Sali Berisha dhe Flamur Noka.

Pasnesër është radha e Lulzim Bashës dhe Gazment Bardhit.

Ndërkohë gjykata ka liruar nga burgu sot 34 personat e arrestuar për përplasjen te protesta.

Ndaj tyre është caktuar masë “detyrim paraqitje”.