Asambleja vendosi – Zbardhet motivacioni i shkarkimit të Koço Kokëdhimës nga posti i sekretarit për reformën strukturore

317
Sigal

Zbardhet motivacioni i shkarkimit të Koço Kokëdhima nga posti i sekretarit për reformën strukturore.

Nga dokumenti i siguruar, motivacioni i shkarkimit është për shkak të retorikës përçarëse dhe aktivitetin vetjak të shkëputur nga veprimtaria e Partisë Socialiste.

Por Kokëdhima në një prononcim për median tha se nuk kishte dijeni për këtë motivacion, por se sipas tij shkarkimi bëhej për shkak të mos pjesëmarrjeve të tij në mbledhje.