Andi Bushati reagon pas deklaratës së Ambasadës Amerikane: Deklarata më e fortë dhe më e rëndë që është lëshuar ndonjëherë

207
Sigal

Analisti Andi Bushati ka komentuar reagimin e Ambasadës Amerikane për raportin e OSBE-ODIHR mbi zgjedhjet e 25 prillit, ku tha se kjo deklaratë e Ambasadës Amerikan është deklarata më e fortë dhe më e rëndë, që është lështuar ndonjëherë.


Postimi i plotë i Andi Bushatit:

Deklarata më e fortë dhe më e rëndë që është lëshuar ndonjëherë. Nga këto tre radhë po ju dridhen leqet blerësve të votave.