Aksioni i Opozitës/ Basha mbledh aleatët dhe diskuton për protestat

437
Sigal

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbledhë pasditen e sotme aleatët e tij, ku do të diskutojë vijim e aksionit opozitar, dhe refuzimin e negociatave.

Pasditen e sotme në orën 17:00 Basha do të presë në selinë e PD kryetarët e partive të aksionit opozitar.

Ndërkohë më herët gjatë ditë së sotme Lulzim Bashaka dhënë edhe një konferencë për shtyp, ku ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Rama, pas dështimit me hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, të Shqipërisë dhe Maqedonisë më 18 tetor.