8 dhjetori, Vasili: Sot duhen fishkëllyer hipokritet që flasin në emër të rinisë

359
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka shënjuar Ditën e Rinisë, 8 dhjetorin me një mesazh, ku shkruan se janë 27 vite kundër rinisë.
Duke kujtuar fillimin e fjalimit të kryeministrit Edi Rama me fishkëllimat e të rinjve, Vasili shkruan se sot duhen fishkëllyer e refuzuar hipokritët që flasin në emër të rinisë.
“8 dhjetor. 27 vite kundër rinisë. Fjalë shumë- vepra hiç. Mjaft më. Sot duhen fishkëllyer e refuzuar demagogët, hipokritët dhe të paditurit, që flasin në emër të rinisë”, shkruan Vasili.