76 vjetori i Çlirimit, Braimllari: Vepra e Dëshmorëve frymëzim për të punuar me më shumë energji për Shqipërinë

95

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, teksa ka nderuar Dëshmorët e Kombit, ka dhënë mesazhin se të rinjtë qëndruan në front të luftës pa kompromise me pushtuesin.

Postimi i plotë

Sot nderojmë me mirënjohje sakrificën dhe veprën e të gjithë Deshmorëve që ranë në Luftën Antifashiste Nacional Çlirimtare.

Nderojmë veprën e të rinjve dhe të rejave të cilët me dashurinë për atdheun qëndruan në front të luftës pa kompromise me pushtuesin.

Vepra e tyre është e skalitur fort në memorien kombetare dhe sot shërben si frymëzim për të punuar me më shumë energji për Shqipërinë.
Lavdi lufës Antifashiste-Nacional-Çlirimtare🇦🇱
Lavdi Dëshmoreve🇦🇱
#shqiperia_shtepia_juaj🇦🇱