7 ditë nga vrasja e Afrim Bunjakut, Kurti: Vlerësojmë mbështetjen e aleatëve

15
Sigal

Është bërë një javë nga sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, ku si pasojë u vra rreshteri policor Afrim Bunjaku.

Aktin tragjik e ka kujtuar kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

Kurti tha se dhuna ishte e orkestruar nga ana e Serbisë.

“Gjatë 7 ditëve të fundit kemi qenë dëshmitarë të dhunës, kërcënimeve dhe glorifikimit të akteve të tilla. Gjatë kësaj kohe, ne vlerësojmë thellësisht mbështetjen e aleatëve tanë në luftën tonë kolektive për demokraci”, tha Kurti.