“100 dështimet e Ramës”, Basha: Shqipëria me paketën anti-COVID më të ulët në Europë

103
Sigal

Kryedemokrati Lulzim Basha vijon ka  numëruar dështimet në 8 viten te Kryemistrit Rama.

Me anë të një postimi në instagram Basha shkruan se paketa e ndihmës anti-COVID në Shqipëri është më e ulëta në Europë.

“100 dështimet e Ramës në 8 vite. Si renditet Shqipëria për ndihmën ndaj familjeve dhe bizneseve të prekura nga pandemia? Përgjigja: Paketa e ndihmës anti-covid e Shqipërisë është më e ulëta në Europë”, shkruan Basha në Instastory.