SOT BASHA TAKOI INXHINIERIN IT TE SENATIT AMERIKAN, NE TAKIM ISHTE EDHE BIBLIOTEKARJA!

316
Nga Dritan Kaba
Sot gjithe diten na u shpernda nje lajm ku Basha ka pritur nje delegacion te Senatit amerikan!!!
Delegacion?! Takon vetem Bashen ne zyre?
Uau!
Po socialistet i takoi?
Nejse ky “delegacion” ka nja 15 vite qe vjen ne Shqiperi per shkembim eksperience mes dy parlamenteve.
Pergjithesisht jane stenografe, arkivista, bibliotekare, inxhiniere IT, mbajtes minutash te fjalimeve, numerues votash ne Kongres, pastrues qe kane kureshtje per vende te ndryshme, cicerone sallash historike ne Senat, studente qe kryejne stazhin, por asnje politikan.
Me nje fjale thjesht administrate e nivelit me te ulet.
Ne ate grup eskursionistesh qe bejne vizita ne disa vende njeheresh, ku ne asnje vend nuk bejne lajm, se nuk jane per lajm se eshte qesharake ta besh lajm, niveli me i larte mund te jete nje tregues korrudiresh ose ciceroni i salles ku mbahen kujtime nga Senati amerikan ne vite.
Turp eshte per Bashen qe inxhinierin e kompjuterave na e paraqet si delegacion dhe pikerisht me bibliotekaren ndau mendimet mbi demokracine!!!
Pastruesen e salles e mrekulloi me qendrimet ndaj Berishes.
Karagjoz!.
Kam punuar mbi 6 vite ne parlament dhe nuk kam pare nje lajm per keto “delegacione” te pervitshme.
Jo vetem qesharak por edhe lolo qe e tallin si te duan.
Binata e ka vene ne binare!
Dhe tani po i vendos edhe briret e idiotllikut ne balle!
P.S. aq nivel qesharak, biles pa nivel fare sa as Turi(Yuri) nuk e ka bere lajm tek faqja e fb, se e akuzojne pse tallesh me Senatin.
Sigal