Sali Berisha: Rama urdhëroi lirimin e kushuririt të tij përdhunues Gjergji Koleka!

96
Rama urdheroi lirimin e kushuririt te tij perdhunues Gjergji Koleka!
Miq, para pak ditesh ne rrjetin tone denoncuam aktin kriminal te kushuririt te Edi Rames, Gjergji Koleka, i cili keqtrajtoi shtazerisht dhe tentoi ta perdhunonte ne vajze ne vendin e punes se saj ne qender te Tiranes.
Narkopolicia mbajti sekret ngjarjen dhe vetem pas denoncimit ne kete rrjet e ndaluan ate.
Pas kesaj fillimisht Olsi dhe pastaj Edi Rama urdherojne gjykatesin Micka per lirimin e tij.
I bej thirrje Avokatit te Popullit te hetoje dhe denoncoje publikisht kete akt te shemtuar kriminal te Gjergji Kolekes dhe mbrojtjen e tij nga Edi Rama. sb
Pershendetje Dr. Pardje diten e premte me dt 09 gjyqtari Arben Micko i cili ka pas djalin krytar freshi me ps i shkarkuar nga rama, liron gjergj pirro koleken,gjyqtari telefonohet nga olsi per ta liruar dhe nuk i bindet, pastaj telefonohet nga vete shkelqesia e tij edvin rama dhe kercenohet me veting po nuk e lirove nga burgu kusherin tim gjergj pirro koleken,sepse dihen kostot politike te rames para zgjedhjeve,gjyqtari i kercenuar dhe i shantazhuar nga k, ministri liron nga burgu kusheririn e rames,i cili kishte rrahur nje femer ne menyr shtazarake, veper penale per te cilen jan denuar me burg me qindra qytetar,gjergji kusheriri i rames ka dhe vellain e tij Angjelo koleka kshilltar te k,ministrit ,noshta i din po ti qova ta dish qa ben rama me drejtesine…
I nderuari Doktor ju bej me dije se forca mi ligjin e kryemallistit e beri fora dhe kesaj rralle. Perdhunuesi Gjergj Pirro Koleka sapo u lirua nga gjykata ne bashkepunim me prokurorin. Nuk ka force qe ta ndaloje kryeministrin ne shkeljen e ligjit. Ne kto momente fushate i duhen jashte kto perdhunues e kriminela per ti sistemuar vjedhjen e votes. Kerkoj nga partija demokratike tju beje kallzim gjukateve e prokuroreve te perfshire ne kte proçes. Ju pershendes
Sigal