Nga Adriatik R.Dosti: Please SPAK…..

254
Sigal

 

Spak- pak apo Aspak…te luem kursejua kete show te piset e te neveritshem shqiptareve … Mos u bej viktime e nje te cmenduri kryeminister e as e nje apo dy Ambasadoreve qe turperojne vendet e tyre dhe ate c’ka perfaqesojne ,… Nuk ka njeri me dy pare mend ne koke brenda e jashte Shqiperie qe te mos ta dije se vendi i tyre nuk eshte katandisur sot ne kete fare derexheje thjesht prej Kanalit kullues e vadites te Lushnjes apo edhe prej kostos se larte te Kapeles se nje polici shqiptar… Nuk e ha njeri o i dashur Spak …perrallen tende te radhes me skenar e regji te Edvinit e Kimetes …se e keqja Shqiperise i ka ardhur nga nje kryebashkiak i Lushnjes apo edhe nga ca cupulina drejtoresha , ca zyrtare, aparatcike, militante , punonjes a nenpunes te Bandes se Rames punesuar neper Bashkira a Ministrira …e qe ti sot po i arreston me buje te madhe per tu mbushur mendjen shqiptareve se ke kapur Koken e Korrupsionit e se sipas porosive te Biden te Amerikes e mesimeve lejfeniste te shoqes Kimete ne Shqiperi korrupsioni dhe e keqja po jetejne ditet e tyre te fundit… Nuk ka guxuar askush te beje me koke te vet o Spak joooo…as neper bashkira e as neper ministrira …as per tendera, PPP-ra …tenderime, prokurime etj etj…e para se nuk te le Larua te haje Balua e se dyti se cdo gje llogjikisht ka nje shkalle hierarkike sidomos me formatin neodiktatorial ku e ka zhytur Partine e qeverine e qeverisjen e tij Edvini e banda e tij… Fjala vjen nuk te linte e nuk te lene S.Tahiri, F.Xhafa, S.Lleshi e B.Cuci qe te” cicerinte ”me shume sa duhej drejtoresha e Ministrise se Brendeshme qe ti ke arrestuar sot o Spak … apo edhe cironkat e tjera prej kesaj ministrie… Nuk ka lene kerkend vete Rama nga te gjithe kryebashkiaket e Shqiperise te merren me tendera e kanale si ato te Lushnjes se Tos Tushes o Spak joooo se nuk eshte aq budalla sa po kerkon te shitet e sigurisht as edhe aq i ndershem sa ka filluar te perbetohet …teksa sheh se Litari po i shterngohet pas fytit…. Ndaj Stop me sajimin, zbulimin e kapjen e Grupeve Armiqesore te kesaj natyre o Spak…sepse ti dhe Edvini e bashke me ju edhe Kimetja ju kujtoni shqiptareve egzaktesisht ate qe beri ne vitet 70-80 Enveri …ku deshtimin e sistemit e te rregjimit te tij ju a mveshi pikerisht disa grupeve armiqesore ne ekonomi, art-kulture, ushtri , ministri te brendeshme etj etj dhe lau para shqiptareve duart e tij te gjakosura si Ponc Pilati… Edhe arrestimet e sotme te tuat o Spak…ne menyre shume qesharake do apo nuk do ti te kujtojne pikerisht kohen e Diktatorit kur ai nisi te arrestonte fillimisht deri edhe Berberin e Hotel Dajtit…shoferin e shoqeruesin e Mehmet Shehut…komshiun e Kadri Hazbiut…rojen e deres se Ministrise se Brendeshme…krushkun e Kico Ngjeles etj etj perversitetet te kesaj natyre….njejte me keto cupulinkat e drejtoreshat qe arreston ti sot …e njejte me ata punonjesit e Bashkise se Tushes qe ti ke vene ne pranga para dy ditesh… Edhe sikur me Kanalin e Otrantos a te Suezit te kish abuzuar ai Tushja …edhe sikur 100 milion kapeleve policesh tu a kishin dhjetefishuar cmimin ato drejtoreshat e MB…te siguroj se demi e korrupsioni i tyre eshte qindra mijera here me i vogel per Shqiperine e shqiptareve krahasuar me ate c’ka kane bere vete Rama i pari qe nga koha kur ishte Minister i Kultures…pastaj Kryetar i Bashkise se Tiranes e prej 8 vjetesh edhe Kryeminister e pas tij edhe Erion Veliaj kryebashkiaku famekeq e disa vjecar i Tiranes … Per te mos kaluar tek Peshqit e Medhenj qe ti ke kaq shume veshtiresi ti kapesh e tu vesh prangat o Spak e qe quhen Elisa, Belinda, Mimi Kodheli, Tualet Balla …Vangjush Dako, Qazim Sejdini, Arben Ahmetaj, Ilir Beqja, Damian Gjiknuri, Erion Brace, Ulsi Manja etj etj… Ndaj mos harxho kohen kot o Spak…kurseji policet -arrestues ne show te tille e ruaj prangat e dhomat e burgjeve per ata qe e meritojne ok… Arresto qe neser treshen Rama – Veliaj – Veliu …dhe kaq mjafton per ti prere koken Gjarperit …kaq mjafton per t’ju rikthyer shqiptareve besimin tek drejtesia e tek ligji tek shteti i se drejtes dhe tek e nesermja ok… Dhe pas arrestimit te tyre do te bindesh e do te shikosh edhe vete se si do vijne te futen brenda kafazit te treshes se mesiperme me dhjetera kafshe me dy kembe te soji-llojit te tyre …