Kastriot Islami: Fotografoni banditët anonimë të policisë

97
Intervistë për TELEGRAF me Prof.Dr.  Kastriot Islami

Urgjent dhe shume e rendesishme!
Te nderuar miq,
Ju ftoj juve ne nismen per te fotografuar me ndihmen e celularit tuaj te gjithe policët e policet qe nuk mbajne mbi uniforme as numrin dhe as numrin e identifikimit… Me e mira eshte qe ti fotografoni duke ruajtur qetesine sa here ju ndalojne edhe sikur tju duken police te “rregullt”…
Shenim: me shume gjasa Rama dhe Lleshaj kane “veshur” ne menyre antiligjore individe me rekorde kriminale si policë “vajza” si police qe diten dalin pa numer identifikimi per te terrorizuar qytetaret kurse naten po te njejtat “vajza” futen ne emra anonime ne fb, rrjetet sociale e portale per tju kercenuar e ofenduar me fjale te ndyra. Keto jane shenjat e nje diktature qe po jep shpirt…Kete emsazh shperndajani te gjithe miqeve tuaj ne fb, ne what-s up, ne portale dhe kudo…

Me respekt

Kastriot Islami