Ca fjalë për Ralf Gjonin

720
Sigal

Ralf, ti ndoshta emrin e ke si gjerman, por kush të sheh ty, sikur sheh një hajvan, bile edhe hajvanin, shumë e ofendon, kur me ty e surratin tënd, atë e krahason. Deri dje ishe një bythec i Ilir Metës, sot e braktise atë, vetëm për hir të kuletës.

Thua kudo – jam përfaqësues i LSI-së, por ty s’të “njohin” as ata të shtëpisë. Hidhi sytë ndonjëherë edhe nga gruaja, e mos u hallakat veç me ato të huaja.

Me atë kokën tënde porsi hurdhë dhe atë zë të hollë, tamam si k*rvë Në TV, bën si i fortë kur del në ekran, po truprojat në krah teje pse i mban ? Do bëj opozitë – thua – në parlament, por çorba e qelbur t’i ka marrë mendtë.

Po mrrekesh fort të sajosh një parti, Të pëlqen shumë të jesh në qeveri Provo një herë të hysh në votime do të fitosh veç lesh me qime ! Të duket vetja se je bërë burrë shteti në fakt, s’je gjë tjetër veç një gjel deti. Me këtë që po i bën ti sot shqiptarëve, ke zënë vend në tharkun e tradhëtarëve.

Nuk të vjen turp për ç’ka nxjerr nga goja, prandaj të duhesh në surrat ajo boja. Si ai djali i bojës ka plot kjo Shqipëri e jona, ndaj po të them: S’ke parë gjë akoma !!!